The list of participants

NAME SURNAME ROTARY POSITION ROTARY DISTRICT HOME COUNTRY PARTNER PROGRAM
(FULL DAY)
POST TOUR A POST TOUR A+B
Tim Geerarts Visa/travel advisor 9670 Australia
Stuart McDonald Deputy Chair YEC 9810 Australia
Mary-ann McEachan Partner Australia X X X
Sandy McEachan Country Cooedinator - Europe 9550 Australia X X
Martin Fiedler Multidistrict Germany for USA/CAN 1920 Austria
Petra Fiedler Partner Austria X
Eva Fischer Youth Exchange Officer MD 1910/1920 1920 Austria
Doris Weidenholzer Coordinator for Long Term Exchange MD 1910/1920 1920 Austria
Danielle Baltus STEP multi district chair 1620 Belgium X X
Benny Lenaerts Coordinater HEP Dutch par. Co Chairman Linda Maurice2018 1630 Belgium X
Linda Maurice Yep Chairman 2018 1630 Belgium X X
Yvan Mignon YEP CHAIRMAN 1630 Belgium
Dominique Truyen STEP Camps Chair 1620-1630-2170 Belgium X X
Pierre Veys Chairman ( Dutch) 1630 Belgium
Izilda Borcato 4610 Brazil
Nancy Avila Partner Brazil X
Cláudia Barbieri Governor 2016-17 4740 Brazil X X
Luiz Begosso European Contact 4510 Brazil
Guilherme Belmani Chairman 4760 Brazil
Jose Adilson Bonatto OFICIAL DE INTERCAMBIO 4590 Brazil
Marystela Colautti Vergaças Vice-Chair 4480 Brazil
Marcelo Costa Chairman 4480 Brazil
Egidio Dall'Agnol YEP CHAIRMAN 4670 Brazil
MARIO SERGIO CARDOSO Outbound Coordinator RYEP 4530 Brazil X
Andrea De Camargo YEP Chairperson 4540 Brazil
Joao Galdino RYE Chairman 4651 Brazil X
Clarissa G M Costa Country Contact 4500 Brazil
Kelly Christina Duarte de Castro Macedo chairman 4560 Brazil X X
Maria Delma Dias Inbound Coordinator 4620 Brazil
Maria Letícia Ferreira ABIJ PRESIDENT 4770 Brazil
MARCIA DIAS DOS SANTOS FERNANDES Partner Brazil X X
Irineu Feiten RYE Chairman 4640 Brazil X X
Paulo Macedo Chair 4570 Brazil
Ana Frony de Macedo Co-chair 4570 Brazil
Priscila Ghedin RYE Coordinator 4640 Brazil
Solange Giannini Chairperson 4620 Brazil
Leila Gomes YEO 4390 Brazil
Paulo Gomes Chair 4390 Brazil
Bernardo Gontijo President Belo Brasil Tours Brazil
Jany Hatanaka District Chairperson 4430 Brazil
Maria do Carmo Machado Outbound Coordinator 4660 Brazil
Mário Morais Marques Chairman 4770 Brazil
Rosana Meirelles 4600 Brazil
Ana Cristina Milleo Chairperson 4730 Brazil
Fabio Monteiro Chairman 4530 Brazil
Marcia Novaes Chairperson NGSE 4760 Brazil
Anaides Orth Co-chair 4730 Brazil
Alonso Padilha STEP Coordinator 4510 Brazil
Fabio Poe Santana Inbound Coordinator 4470 Brazil
MARCIA POMPEU Partner Brazil X X
MARCO POMPEU Chairman 4470 Brazil X
José Henrique Rodrigues Machado Co-Chairman/International Contact/ General Officer 4770 Brazil
Luiz Roman Chairman 4600 Brazil
Edesio Santos Chairman 4600 Brazil
Evileni Silva Co-chair / Outbound Coordinator 4520 Brazil
TAMMY SILVA Chairperson 4730 Brazil
Tarcisio Siqueira Co-Chair 4420 Brazil
Luiz Carlos Spengler Filho Outbound Coordinator 4470 Brazil
Ritha Sousa Step Chair 4760 Brazil
Tina Moller Sarensen Amador Correspondent 4650 Brazil
Ligeia Stivanin District Chairperson 4610 Brazil
Juan Tumba-Noe Chairman - PDG 4580 Brazil
Monica Wagner Chair 4710 Brazil
NARCIA WOYCEICHOSKI Past chair 4730 Brazil
Maria Laiz A M Zanardo RYE Outbound Coordinator 4420 Brazil
Marcos Luiz Zanardo RYE Chairman 2016-19 4420 Brazil
A. Lynn Coates Partner Canada X X
Richard (Rick) Coates Country Correspondent Central States Multi District (D6330) Canada X X
Noel Eustace DGN, District YEO Secretary 7810 Canada X X
P. Terrance McNaughton NAYEN President 6380 Canada X X
Sandra PERDOMO CHAIR 4281 Colombia
Liliana PEREZ YEP Correspondent for Europe New generations Chair 4281 Colombia
Juan Carlos Rubio Partner Colombia
Ljiljana Trstenjak District YE Chair 1913 Croatia
Jaromír BARÁK District Youth Exchange Chair 2240 Czech Republic
Adéla TRSKOVÁ Canada and USA Correspondent 2240 Czech Republic
Kateřina ULLMANNOVÁ USA Correspondent 2240 Czech Republic
Henrik Christensen District Chair 1480 Denmark
Gunhild Colijn District Chair 1461 Denmark
Rigmor Lauridsen ACM MD Denmark Denmark
Torben Nielsen Ass. Chairmann 1480 Denmark
Poul Risager Chairman MD Denmark Denmark
Jakob Volther Vice-President EEMA 1470 Denmark X X
Jytte Volther Partner Denmark X X X
Markku Antila Jurva 1380 Finland
Matti Antikainen MDYEO, DYECC 1400 Finland
Raija Hänninen MDYEO D1390 Finland
Mikko Männikkö Correspondent, Short Term Exchange, Southern Europe and South Africa 1380, Finland multidistrict Finland
Antti Salminen PDG Chairman LTEP EEMA D1380 Finland
Birger Stjernberg PDG 1420 Finland X
Liisa Stjernberg DG 1420 Finland X
PHILIPPE BAUMON DNGC 1690 France X
NADINE BERRAUTE CHAIRMAN 1690 France
Philippe CACAUX DGN 1770 France
Elisabeth CHASSOUX LTEP Coordinator French multidistrict France
Béatrice DALLE YEP VICE-CHAIR 1520 France
ERIC DAMAREY YEP CHAIR 1520 France
PHILIPPE EVRARD IPDG 1670 France
Jacqueline FETIS DYEC 1670 France
Patrick GAUTIER NGSE CHAIR 1770 France
Michiel de Graaff STEP YEO 1550 France
ELISABETH HUART CHAIRWOMAN YEP 1640 France
JEAN RONNY HUART IPDG 1640 France
DECHOUX Jacques DYEC 1720 France
Eric Johnson Chairman 1789 France
Marie-Thérese LODIEL D 1650 YEP Chair and French multidistrict CRJ- YEC 1650 France
Marie-Elisabeth PLAT YEO 1770 France
GISELLE PONT STEP COORDINATOR FRENCH MULTIDISTRICT France
Daniel PRAT DNGC 1780 France
Jean Paul ROUGHOL DGE (former DYEC) 1640 France
SOPHIE ROUGHOL Caen 1640 France
Pascal-Hervé SCHAUBER French Multidistrict CRJ Supervisor 1790 + CRJ France
Emmanuel Scuto Assistant YEO 1770 France
Dominique Texier YEO club 1720 France
MARINA ZAKOYAN Partner France X X
Valérie RIEULIER-JAMIN correspondant STEP 1650 France
Ulrike Aka Member 1850 Germany
Franz Josef Aka Chair Germany 1850 Germany
Felix Dumschat Rotex 1900 e.V. 1900 Germany
Kerstin Duchardt NGSE Group Coordinator 1841 and 1842 Germany
Monika Geicke-Bruder MD Coordinator Germany-Mexico 1940 Germany
Marlis Keller Partner Germany
Werner Keller Past MDYEO, EEMA President 1997-2000 1930 Germany
Andreas-Peter Ehlers MD-Germany-Northern Europe 1940 Germany
Burkhard Gronwald STEP Chairman, MD Brazil 1870 Germany
Beate Karnop Partner Germany X
Stefan Karnop Chair 1800 Germany
Raphael De Mello Director - Belo Europe Travel Germany
Ekkehard Musick Past Chair RI YEC 2016/17 1800 Germany
Friedrich Neddermeier Rotary Youth Exchange Germany 1850 Germany
Patrik Ploeger Multidistrikt Coordinator Germany 1870 Germany
Gabriella Regenbrecht Youth Service Cahir 1842 Germany X X
Margret Schaap Partner Germany
Peter Schaap Chairman YEP 1870 Germany
Daniela Singer NGSE Chair 1950 Germany
Claudia Sprakel Youth Exchange Chairman 1900 Germany
Kelvin Strausman  District Coordinator- Individual NGSE  1842 Germany
Pénzes Ilona Governor 1911 Hungary
Judit Nagy STEP Coordinator 1911 Hungary
Klara Lísa Hervaldsdóttir Short term 1360 Iceland Iceland
Hanna María Siggeirsdóttir Youth Exchange Chairman 1360 Iceland Iceland
Deepak? Bodhani Chair RYE? 3131 India
Puti Herryanti Chairperson 3410 Indonesia
Irene Lewitt PDG  2490 Israel
Amos van raalte chairman youth exchange 2490 Israel
Raffaela Berini Archi LT manager IMD Italy
Laura Brianza LONG TERM OUTBOUND COORDINATOR 2042 Italy
Andrea Cremoncini RYE Board Member RYE Italian MD Italy
Annamaria D'Apolito Partner Italy X
Luciano Di Martino PDG - EEMA PRESIDENT 2014-16 2080 Italy
Nicoletta DUODO RYE Committee Member 2060 Italy
Giorgio Giambiasi Youth Exchange Chairman 2050 Italy
Corra Peletta Partner Italy X
Maurizio Peletta STEP Chairman Rye Italian Multidistrict Italy
Viktorija Trimbel District Rotary Youth Exchange Program Chair 1462 Lithuania
MARCELO ANGIONE CHAIRMAN 4170 Mexico
Amalia Andrade Partner Mexico X
Jose Alvarez YEP District Chairman 4195 Mexico
PIO BARAHONA GOVERNOR 1470 Mexico
ERIC BERRY STEP COORDINATOR 4170 Mexico
DORA CARDENAS DISTRICT SECRETARY 4185 Mexico
Amalia del Carmen Castillo de Castro Partner Mexico X
JACQUELINE CERVANTES CHAIR 4185 Mexico
Guillermo Castro Chairman 4130 Mexico
MARIO DOMINGUEZ NGSE COORDINATOR 4110 Mexico
KARLA IFIGENIA ENG GOON GARAYZAL Partner Mexico
RICARDO GUERRA Corresponsal de Europa 4110 Mexico
Alkaid Alvarez Estrada YE Inbounds Coordinator 4195 Mexico
Alioth Alvarez Estrada District Inbounds Coordinator 4195 Mexico
Miguel Angel Fuentes Bernal CoChairman 4140 Mexico
Juanita Rabelo Juárez STEP & NGS Chair 4195 Mexico
Silvia Estrada Rodríguez Partner Mexico
GUILLERMO MACIAS CHAIRMAN 2017-2018 4110 Mexico
Abbas Rahimzadeh Governer 2018 - 2019 4130 Mexico
Carlos Robles Talavera Partner Mexico
Haru Thompson Navarro Chairwoman 4100 Mexico
Ana Lourdes Pimentel Partner Mexico
Alma Carmina Rodríguez Bojórquez ViceChair 4140 Mexico
Gabriel Rodriguez Espinosa Corresponsal Europa Anglosajona 4110 Mexico
Manuel Romerl Partner Mexico
RICARDO RUIZ CHAIRMAN 2015-2017 4110 Mexico
Claudia Rosalia Smith Cruz Partner Mexico X
MARTIN AGUSTIN SANCHEZ REYNOSO CHAIRMAN DISTRICT 4140 MEXICO 4140 Mexico
Horacio Solorio Nayen Director 4185 Mexico
Juan Torres Yebra Long Term Coordinator 4170 Mexico
Javier Alberto Quezada Barrers Corresponsal Europa Oriental 4110 Mexico
Elly Scheepers PR & Marketing Multi District Youth Exchange 1610 Netherlands X X
Rem Jonker Medemblik 1580 Netherlands X
Lucien Perlitius district employee Rotary club Netherlands
Sabine Vergroesen 1580 Netherlands
Wybo Zoutman Apeldoorn Noord 1560 Netherlands X
Thor Bertil Granum CYEO 2275 Norway X
Vivianne Jodalen MDYEO STEP coordinator 2260 Norway X
Jolanta Beltowska-Szyja Correspondent 2231 Poland
Łukasz Grochowski DGN 2231 Poland
Dominik Lis Exchange Officer 2231 Poland
Marek Łatko YEO 2231 Poland
Henryk Kalinowski YEO 2231 Poland
Krzysztof Kopycinski DG 2231 Poland X X
Marta Pierzkala USA and Canada Corespondent 2231 Poland
Tadeusz Płuziński PDG 2231 Poland X X
Anna Roszewska-Szatkowska NGSI Committee Chair 2231 Poland
Renata Różycka YEO Protection Officer 2231 Poland
Irena Solecka Szpejda YEO 2231 Poland
Katarzyna Szafrańska Exchnage Officer 2231 Poland
Jakub Szatkowski President Elect 2231 Poland
Piotr Wygńańczuk PDG, RI Director 2018-2020 2231 Poland
Rafał Zawiślak YEO 2231 Poland
Cristina Voina YEP Chair 2241 Romania
Anna Khramova Short Term Exchange Officer 2220 Russia
Elena Lialiagina YE Chair 2220 Russia
Sophie Lialiagina Assistant 2220 Russia
Ondrej KOLLÁR District Youth Exchange Vicechair 2240 Slovakia
Freda Ochse YEP admin secretary D9350 South Africa X
Gerhard Stocker Placement officer 9400 South Africa
Julio Sorjus Pauchet PRID, PTRF Trustee 2202 Spain X X
Graciela Waen Chair MD SPAIN MD Spain Spain
Maria del Carmen Soria Sabate Partner Spain X X X
Mikael Ahlberg RI Director 2016-2018 - Zone 15 and 16, RI Treasurer 2017-2018 Sweden
Charlotte Ahlberg Partner Sweden
Olof Frisk Chair for the multi district Sweden and Latvia RYE 2340 Sweden
Vivi-Anne Aasell Past EEMA President Sweden
Martine Texier Inbound/Outbound Coordinator Multidistrict 1980 1990 2000 Switzerland
Susanne Bokorny Partner Switzerland
Ursula Gervasi YEO 2000 Switzerland
Joe Chang Consultant RYEMT Taiwan
Hung-Ming Chang Past District Governor 3500 Taiwan X X
Julia Chen Chang Partner Taiwan X X
Ali Chen YEO 3490 Taiwan X X
Andrea Chen Program Promotion Director TRYEX( MD3481,348,3501,3502) Taiwan X X
Hsin-I Chen Past President 3480 Taiwan X X
Chang-Hsien HSU Past District Governor 3480 Taiwan X X
Lin-Chih HSU CHOU Partner Taiwan X X X
Po Hsien Chiang RYE Committeman (Past President) 3480 Taiwan X X
Julie Fue-Mei JUN YE Correspondent 3461 Taiwan
Doris? Chin-Yun STEP Coordinator? FF & Camps RYEMT Taiwan X
Emma Li NGSE Chair 3510 Taiwan
Michael Lin General Coordinator TRYEX (3481,3482,3501,3502) Taiwan
Wenni Liu Partner Taiwan X X
Alice Chen-Chyi YANG HO Partner Taiwan
Apex Wen-Teh YANG Vice Chair & EEMA Coordinator TRYEMP(D3521,3522,3523) Taiwan
Mike Yang NGSE chair 3522 Taiwan
Chen Yi Shan 3500 Taiwan X X
Ling YU Hsu Rotary Youth Committee Chair 3480 Taiwan X X
THANIJPORN KHOMSON CLUB PRESIDENT 3360 Thailand
NAIYANA KHOMSON YOUTH EXCHANGE CHAIRPERSON 3360 Thailand
Yuthana Naruenatwongsakul District Youth Exchange Officer 3360 Thailand
Kannavee PETCHGATE PP., Chair-YE Inbound and host family coodinator 3330 Thailand
Thanita Sangboonyanithi District Youth Exchange Officer 3360 Thailand
Emma Jalin SUITISANG PP., Chair-District outbound coodinator(long term) and Country Correspondent 3330 Thailand X
Benjawan THAMSIRIPONG CP. , Short Term Exchange Program Coodinator 3330 Thailand X
Juthatip THAMSIRIPONG PDG., Assistant Chair YEP 3330 Thailand X
Athaya WECHASATHANARUK DYEO 3360 Thailand
Manit WONGSURYRAT PDG, YEP chairman 3330 Thailand
GOKSIN AKCALI NEW GENERATION COORDINATOR 2440 Turkey
S. Gizem ALICLI BASTAS LTEP Coordinator 2430 Turkey
SEMRA BAYSAN ASSISTANT GOVERNOR - NEW GENERATIONS CHAIR 2420 Turkey
TALAT BEKIROGLU YEP CHAIR 2440 Turkey
TULIN CETIN Youth Exchange Chair 2430 Turkey
M. Hayri Erenli Past President 2420 Turkey X X
Ayse Merih ERGIN Exchange Committe 2420 Turkey
Gassan Yucel PP 2430 Turkey
Selda C. Gerson Short Term Youth Exchange Chair 2420 Turkey
Mehmet Hakan Karaalioglu Governor Nominee 2019-2020 2430 Turkey
SERDAR KELAHMET EEMA PRESIDENT 2430 Turkey X X
SUNA KELAHMET Partner Turkey X X X
ŞAKIR SERDAR UNLU Governor 2430 Turkey
ORHAN ULUDAG EEMA Comittee 2430 Turkey X X
Nilufer UNLU Partner Turkey
Eric Blackwell DYEO 1150 United Kingdom (UK) X X
Liz Davies Partner United Kingdom (UK) X X X
Alistair Knox Multidistrict Chairman 1090 United Kingdom (UK)
Elizabeth Knox Partner United Kingdom (UK) X
Rose-Marie Beauchemin Partner United States (US) X X
Lawrene Bishop Rotary Club of Palm Coast 6970 United States (US)
Debbie Bushnell Outbound Coordinator and Club President 5010 United States (US) X
Carissa Coons Youth Exchange Specialist RI Staff United States (US)
Elizabeth Clark Partner United States (US) X
Melanie DeLuca Short Term Exchange Officer 5950 United States (US) X X
Mike DeLuca Youth Exchange Chair 5950 United States (US) X X
A Diefenbach Correspondent 6540 United States (US)
Susan Diefenbach Partner United States (US) X
La DiPietro RYE Country Coordinator 6990 United States (US)
Stephen Gerdes International Exchange Coordinator & Senior Advisor 5650 United States (US) X X
Bruce Goldsen Central States Rotary Youth Exchange conference chair 6400 United States (US)
Sue Goldsen Central States Rotary Youth Exchange country correspondent 6400 United States (US)
Lindsay Griswold Senior Specialist for Youth Exchange RI Staff United States (US)
Shannon Haugland Rebound Coordinator 5010 United States (US)
Al Kalter YE Chair Emeritus 6970 United States (US)
Connie Lobel Country Coordinator -RYE Florida 6950 United States (US)
Douglas Lobel RYE Florida Outbound Coordinator 6950 United States (US)
Christopher Perlick ESSEX CHAIR 7620 United States (US)
Paul Reagan NAYEN President 6110 United States (US)
Edward M Skwirz ESSEX STEP Chairman 7950 United States (US) X
Melody StJohn DGN 5280 United States (US)
Paul StJohn Multi-District Chair 5280 United States (US)
Bronwyn Taylor Rotary Youth Exchange Committee Member 5440 United States (US) X X
Beth VanDeWege YE chairman 5440 United States (US) X X
Dennis White Presenter 6220 United States (US) X
Christine White Partner United States (US) X X
Robert White Central and Eastern Europe Coordinator for RYE Florida 6990 United States (US) X
Colleen Wood ESSEX Secretary/ Country Contact ESSEX United States (US)
George Wood Past Chair ESSEX United States (US)
Stephen Youtz RYE District Chair 6380 United States (US) X